Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

404 Hatası Döndüren WordPress Gönderileri Nasıl Düzeltilir

Abone Ol 

Bu hata genellikle .htaccess dosyanız silinmişse veya yeniden yazma kuralları ile ilgili bir şeyler ters giderse gerçekleşir. Yapmanız gereken, kalıcı bağlantı ayarlarınızı düzeltmektir.

Ayarlar »Permalinks’e gidin ve sadece Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

Bu, kalıcı bağlantı ayarlarınızı günceller ve yeniden yazma kurallarını temizler. Çoğu durumda bu çözüm WordPress 404 hatasını ortadan kaldırıyor. Ancak, sizin için çözüm olmazsa, muhtemelen .htaccess dosyanızı elle güncellemeniz gerekir.

Sunucunuza FTP kullanarak giriş yapın ve / wp-content / ve / wp-include / gibi klasörlerin bulunduğu aynı konumda bulunan .htaccess dosyasını değiştirin. Yapabileceğiniz en kolay şey, izinleri 666 olarak değiştirerek dosyayı geçici olarak yazılabilir yapmaktır. Ardından orijinal çözümü tekrarlayın. İzinleri 660 olarak değiştirmeyi unutmayın. Bu kodu .htaccess dosyanıza el ile de ekleyebilirsiniz:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

 

Local Sunucular için Düzeltme

Genellikle tasarımcılar ve geliştiriciler, WordPress’i bilgisayarlarına test amacıyla local bir sunucu kullanarak yüklerler. Güzel kalıcı bağlantılar kullanmak istiyorsanız, MAMP, WAMP veya XXAMP’ınızın Apache yapılandırmasında rewrite_module özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajax-loader