Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

En İyi 7 WordPress İletişim Formu Eklentisi

Abone Ol 

İster bir işletme sahibi olun, ister bir birey, web sitenizde bir iletişim formuna sahip olmak zorunluluktur. İletişim formu ziyaretçilerinizle daha iyi bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Bir WordPress iletişim formu kullanıcıların sizle hızlı ve kolay bir yoldan iletişime geçmesini sağlayacaktır.

Bir iletişim formu web sitenizde daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratacaktır. Nasıl mı? İşte böyle:

 • Ulaşılabilirlik
  Web siteniz 7/24 çevrimiçi ve tüm dünyadan müşterileriniz var. Sizle sadece çalışma saatlerinizde iletişime geçmeleri için beklemelerine izin vermeyin. Size herhangi bir zamanda mesaj yollayabilirler ve cevap vermeniz için bekleyebilirler.
 • Değerli Bilgi
  Müşterileriniz hakkında değerli bilgi toplayabilirsiniz. Ziyaretçileriniz web siteniz hakkında analiz edebileceğiniz ve içeriğinizi geliştirebileceğiniz geri bildirim formları doldurabilir.
 • Güvenlik
  Gelen kutunuzu dolduran istenmeyen postaları azaltmak için iletişim formları oldukça etkilidir. Müşterilerinizin size ulaşması için eposta adresinizi paylaşmanıza gerek yok. Spam botlarının gelen kutunuzu doldurmasını engellemek için ayrıca bazı araçlar mevcuttur.

Sitenize bir WordPress iletişim formu eklemek daha kolay olamazdı. Temanızla gelen formu kullanabilir, kendiniz bir tane kodlayabilir veya birçok harika iletişim formu eklentilerinden birini kullanabilirsiniz.

En Popüler 7 WordPress İletişim Formu Eklentileri

Mevcut eklentilerin çeşitliliğinden dolayı seçim yapmak biraz zor olabilir. Bu yüzden sizin için en iyi WordPress iletişim formu listesini oluşturduk.

1. WPForms

WPForms kolay sürükle-bırak özelliğini seven acemiler için harikadır. Blogcular veya işletme sahipleri bile bu WordPress iletişim formu eklentisini WordPress sitelerinde özel bir iletişim formu yaratmak için kullanabilirler.

İşte WPForms’un sunduğu bazı muhteşem özellikler:

 • Anlık bildirimler
  Bir kullanıcı formu yolladığında size bir eposta bildirimi gelecektir. Bu, sizin tarafınızdan hızlı bir yanıt geleceğine emin olmak için önemlidir.
 • Dosya Yükleme
  WPForms size dosya yükleme özellikleri sunar çünkü bazen tek bir resim bile sayısız metin satırlarından daha fazla bilgi verebilir.
 • Şablonlar
  WPForms önceden yapılmış şablonlar sunar. İhtiyaçlarınıza göre şablonları kolaylıkla ekleyin veya yeniden düzenleyin. Bu bir alıntı formu, bağış formu veya abonelik formu olabilir.

WPForms’un eposta aboneliğini, çoklu sayfa iletişim formlarını, ödeme entegrasyonu, şablonlar ve daha fazlasını içeren lite versiyonunu ücretsiz alabilirsiniz.

Ancak, eğer yatırım yapmaya hevesliyseniz premium versiyonu size harika destek sunar. Basit planı bir yıllığına 239 TL’ye (478.2 TL olan orijinal fiyatından indirimli olarak) alabilir veya yıllık 1813 TL olan Elite planını satın alabilirsiniz.

Elite planı sınırsız web siteler, premium destek ve müşteri yönetimi isteyen geliştiriciler ve ajanslar için harikadır.

2. Form Maker by 10Web

Bu WordPress iletişim formu eklentisi müşterilerinizden değerli bilgiler edinmek için güzel görünümlü formlar yapmanıza izin verir. Form Maker by 10web işletme sahipleri ve geliştiriciler gibiler için muhteşemdir.

Bu eklentiyle herhangi bir türden kayıt formu, koşullu alanlarlı anket, çoklu seçim sorular gibi formlar oluşturabilirsiniz.

Form Maker by 10Web eklentisini eklentinin sürükle-bırak doğasıyla istediğiniz gibi optimize edebilirsiniz.

Formlarınızı daha da güçlendirmek için 12 adet uzantı kullanabilirsiniz. İşte sizin için kullanışlı olabilecek bazı uzantılar:

 • Aşama Kaydet özelliği kısmen tamamlanmış formları kaydetmenize izin verir.
 • Koşullu eposta özelliği farklı alıcılara yolladıkları formlara dayalı olarak özel eposta bildirimleri yollamanıza izin verir..
 • Google Drive entegrasyonu bir Google bulut deposuna veri depolamanıza izin verir.

Form Maker by 10Web iletişim formu eklentisi 2 milyondan fazla indirilme sayısına ve 4.5 yıldızlı puana sahiptir. Ücretsiz olarak indirebilir ve önceden yapılmış şablonların ve kısıtlı özelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Veya, premium versiyonunu 181.6 TL’den fazla bir ücretle alabilir ve güncellemelere ve desteğe 6 aylık erişime sahip olabilirsiniz. 12 adet uzantılı ve 50 adet premium eklentili yıllık 599.3 TL olan teklifleri de bulunmaktadır.

3. Contact Form 7

Bu eklentiyle bir iletişim formu yaratmak en kolay çözümdür. Etkinleştirdikten hemen sonra web sitenize yerleştirebileceğiniz önceden hazırlanmış bir form elde edeceksiniz.

Bu eklentiyle, önceden belirlenmiş alanlarla özel bir form yapabilirsiniz. Ek olarak, spam’i azaltan captcha özelliğiyle birlikte gelir ve daha hızlı etkileşimler için AJAX‘ı destekler.

Ne yazık ki bu eklenti bir form yaratıcıya sahip olmadığı için pek acemi dostu değildir. Bu demek oluyor ki iletişim formunu yerleştirmek için kısa kodu WordPress editörünüze yapıştırmanız gerekmekte.

4. Caldera Forms

Caldera Forms kullanımı kolaydır ve oldukça fonksiyoneldir. Harika bir görsel editöre sahiptir, yani sadece gerekli bilginin görüntülendiğine emin olabilirsiniz.

Bu eklentiyi yüklemek tamamiyle ücretsizdir. Ancak, premium versiyonu harika destek, gelişmiş eposta ulaştırma seçenekleri ve başka birçok fonksiyonellik sunar.

Eğer aylık bir plan kullanmayı tercih ederseniz aylık 90.8 TL ücretle Basic planıyla başlayabilirsiniz. Sınırsız formlar, gönderme ve spam engelleyiciye sahip olacaksınız.

Veya, 454.5 TL’den (Starter) 3333 TL’ye (Agency) kadar tutan yıllık bir plan alabilirsiniz. Bu yıllık planlar oldukça beğeneceğiniz uzantılar içerir:

 • Form gönderimlerinizi PDF formunda alabilirsiniz
 • Aldığınız epostaların analizlerine sahip olabilirsiniz
 • Entry Limiter, Mail Templates, Easy Queries ve bunlar gibi çok daha fazla uzantıya sahip olabilirsiniz

Eğer acemiyseniz daha fazla özelliği olan Starter plan’ına geçmeden önce ücretsiz versiyonunu deneyebilirsiniz.

5. Formidable Forms

Formidable Forms, başka benzer eklentilerin basit fonksiyonlarının ötesine geçmenizi sağlar.

Ücretsiz versiyonu %100 mobil duyarlıdır ve acemiler için kullanışlı olan harika bir sürükle-bırak form yaratıcısına sahiptir. Ayrıca, görsel karışıklığı azaltmak için dinamik olarak form alanlarını ücretsiz ekleme seçeneğine sahiptir.

Premium versiyonu yıllık 297 TL’dir ve Elite planı ise yıllık 2418 TL’dir. İki plan da birçok fonksiyonellik, müşteri desteği ve benzerlerini sunar.

Premium özelliklerinden bazılarıysa:

 • Görüntüleme
  Toplanmış ve analiz edilmiş verinin görsel görüntülemesi
 • Otomatik Tamamlama Formu
  Bu fonksiyon müşterilerinizin size her mesaj yollamak istediklerinde bilgilerini yeniden elle girme ihtiyaçlarını ortadan kaldırır
 • Onaylama Alanları
  Müşterilerinizin bilgilerini iki defa girdiklerinden emin olan bir özellik. Bu özellik yazım hatalarını ve ziyaretçilerinizin başını fazlasıyla ağrıtacak hataları engelleyecektir.

6. Ninja Forms

Ninja Forms ücretsizdir ancak ücretsiz versiyonu sınırlı özelliklere sahiptir. Eğer daha fazla özellik istiyorsanız yıllık 3024 TL olan Agency versiyonunu alabilirsiniz.

Agency versiyonu müşteri desteği ve sınırsız sayıda web site için sürekli güncelleme sunar ve birçok harika uzantılara sahiptir.

Başlangıç planı olan Personal planı ise yıllık 600 TL’dir ve müşteri desteği sunmaktadır ancak uzantıları ayrı olarak satın almanız gerekecektir.

Ninja Forms, kullanımı kolay sürükle-bırak kurucuya sahip olduğundan amatörler için harika bir seçenektir.

En iyi Ninja Forms özelliklerinden bazıları:

 • Formlarınıza dair tam kontrol
 • Çokdilli seçenekler
 • Kolay WordPress entegrasyonu

7. Gravity Forms

Gravity Forms en iyi WordPress iletişim formu eklentilerinden biridir. Ancak diğerleri gibi ücretsiz bir versiyona sahip değildir. Ama eğer satın alırsanız kesinlike hayal kırıklığına uğramazsınız.

Fiyatlar, Basic lisans için yıllık 357,3 TL’den başlar, Pro lisansı için yıllık 963 TL, ve son olarak Elite lisansı için ise yıllık ücret 1568.5 TL’dir. Bu eklentiyle, sınırsız sayıda formun ve girdilerin, koşullu mantığın, dosya yüklemelerinin ve çok daha fazla özelliğin tadını çıkarabileceksiniz.

Seçtiğiniz plana bağlı olarak, MailChimp ve Slack gibi harika uzantıları da elde edeceksiniz.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajax-loader