Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Google Chrome’un Yazdıklarınızı Hatırlamasını İstermisiniz

Abone Ol 

Google Chrome Otomatik Doldurma Ayarları

Google Chrome’un otomatik doldurma adı altında bir özelliği bulunur. Bu ayara ulaşmak için sağ üstte köşedeki Üç noktaya tıkladıktan sonra Ayarlar kısmına tıklayın ardından açılan sayfada sol tarafta otomatik doldurma kısmına tıkladığınızda üç kategori karşınıza çıkacaktır.

  • Şifreler
  • Ödeme yöntemleri
  • Adresler ve daha fazlası

Google Chrome’un önceden yazılan her şeyi hatırlaması için adresler ve daha fazlası kısmına tıkladıktan sonra açılan “Adresleri kaydet ve Doldur” kısmının karşısındaki Butonu açık konuma getirmeniz gerekir.

Böylece Telefon numaraları, e-posta adresleri ve gönderim adresleri gibi bilgileri otomatik olarak kaydedecek ve görüntüleyecektir. Eğer bu bilgileri kaydetmesini istemiyorsanız butonu kapalı konuma getirmeniz yeterlidir (Chrome da bu ayar varsayılan olarak açık konumda gelir). Yine ödeme yöntemleri kısmına tıklayıp “Ödeme yöntemlerini kaydet ve doldur” yazısının karşısındaki Butonu açık konuma getirmeniz gerekir. Eğer Her iki ayara da kısa yoldan ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki komutları Google Chrome adres satırına yazmanız ve enter tuşuna basmanız yeterlidir.

chrome://settings/addresses
chrome://settings/payments
chrome://settings/passwords

İlk komut, adresler, ikincisi ödemeler, son komut ise şifrelerin otomatik olarak kaydedilmesi ile ilgili sayfaları açacaktır.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajax-loader