Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

WordPress Sitemizi Pinterest’te Nasıl Doğrularız?

Abone Ol 

WordPress sitenizi Pinterest’te doğrulamak ister misiniz? Web sitenizi Pinterest’te doğrulamak, Pinterest analitiği, reklam programı, fotoğraflarınızın istatistikleri ve daha bir çok özelliği açacaktır. Bu makalede, WordPress sitemizi Pinterest’te kolayca nasıl doğrulayacağımızı göstereceğiz.

WORDPRESS SITENIZI PINTEREST’TE NEDEN DOĞRULAMALISINIZ?

Pinterest, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer görsel içeriklerinizi paylaşabileceğiniz en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Ücretsiz bir hesap oluşturmanıza, Instagram veya Flickr gibi görüntülerinizi yönetmenize izin verir.

Ayrıca diğer kullanıcıların web siteleri, bağlantılar ve diğer görsel içerikleri de panolar oluşturarak toplamasını sağlar.

Eğer bir fotoğrafçılık web sitesi çalıştırıyorsanız veya resim ve videolar yüklü başka bir blog türü siteniz varsa, bunlar daha sonra Pinterest trafiği için önemli bir kaynak olabilir.

Web sitenizi Pinterest’te doğrulamak, Pinterest Analytics’i kullanarak ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca kendi reklam programlarınıza katılabilecek ve Pinterest trafiğinizi artırmak için bir strateji planlayabileceksiniz.

 

WORDPRESS SITENIZI PINTEREST’TE DOĞRULAMA

Başlamadan önce, Pinterest profilinizi bir işletme hesabına yükseltmeniz gerekir. Bu, analiz, reklam programı ve daha fazlası gibi tüm Pro araçlarını kullanmanıza olanak tanır. Pinterest iş hesabı ücretsiz ve kurulumu kolaydır.

 

PINTEREST HESABINIZI İŞLETMEYE YÜKSELTME

Pinterest hesabınıza giriş yapmanız ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüyü tıklamanız gerekiyor. Şimdi bir Yükseltme Düğmesi göstereceksiniz.

Pinterest işletme hesabına geçme

Bu düğmeye tıkladığınızda, sizi iş hesabı kurulum sayfasına götürür. İşletme adınızı, web sitenizin URL’sini girmeniz ve bir işletme türü seçmeniz lazım.

İşletme bilgilerini Pinterest'te ekle

Gerekli tüm bilgileri girdikten sonra devam edin ve Devam düğmesini tıklayın, kişisel hesabınız da bir Pinterest işletme hesabına geçirilecektir.

Not: Kişisel hesabınızı dönüştürmek istemiyorsanız, ilerleyin ve Pinterest’te yeni bir işletme hesabı oluşturun.

Web sitenizi bağlamak için sağ üst köşeden üç noktalı menüye gitmeniz ve Ayarlar’ı tıklamanız gerekir.

Pinterest ayarları

Bu sayfada, sol menüdeki Web Sitesi Hak Talebinde Bulun bölümüne gitmeli ve web sitenizin URL’sini girmelisiniz.

Web sitesi talep et

Hak talebi web sitesi düğmesini tıkladığınızda, web sitenizi bağlamak için kullanabileceğiniz iki yöntem görüntülenir (HTML etiketi veya HTML dosyası).

HTML etiketi ekle

Daha kolay olduğu için HTML etiket seçeneğini seçiyoruz. Bununla birlikte, HTML dosyasını indirebilir ve bir FTP istemcisi kullanarak web sitenizin kök dizinine yükleyebilirsiniz.

 

WORDPRESS SITENIZE HTML ETIKETI EKLEYIN

Web sitenizin başlığına bir HTML etiketi eklemenin birden çok yolu vardır, ancak yalnızca en kolay iki yöntemi ele alacağız.

İlk olarak, WordPress sitenizde Yoast SEO eklentisi varsa, WordPress yönetici alanınızdan SEO »Sosyal sayfasını ziyaret edin.

Facebook sekmesi altında, açık grafik ayarlarının etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir.

Açık grafik etkin

Ardından, Pinterest sekmesine gitmeniz gerekiyor . In Pinterest onayalanında, daha önce kopyaladığınız HTML etiketini yapıştırmak gerekir.

Pinterest onay alanına HTML etiketi ekle

İşiniz bittiğinde, Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

Yoast SEO eklentisini kullanmıyorsanız, Insert Headers ve Footers eklentisini kurup etkinleştirmeniz gerekir.

Etkinleştirme sonrasında, WordPress yönetici alanınızda Ayarlar »Üstbilgileri ve Altbilgileri Ekle sayfasına gidin. Header’daki Scripts bölümünde, HTML etiketini yapıştırmanız ve Kaydet düğmesine tıklamanız gerekiyor.

HTML etiketini başlık komut dosyasına ekle

HTML etiketi web sitenizin başlık bölümüne eklendiğinde, Pinterest ekranına geri dönüp açılır pencerede İleri düğmesini tıklayın. Şimdi sitenizi incelemeye göndermek için onay isteyecektir.

Pinterest'te incelemek için web sitesini gönderin

Normal olarak, işlem 24 saat sürer ve web sitenizin doğrulanmasıyla ilgili bir e-posta alırsınız. İşiniz bittiğinde, Pinterest’te Hak Talebinde Bulunan Web Sitesi bölümünün onayını da görürsünüz.

Web sitesi Pinterest'te hak talebinde bulundu

Doğrulamadan sonra, analiz, reklam programı, resim istatistikleri ve daha fazlası gibi Pinterest araçlarını kullanabilirsiniz. Blog resimlerinize Pinterest Pin-it düğmesini de ekleyebilirsiniz, böylece ziyaretçiler bu fotoğrafları Pinterest panolarında paylaşabilir.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajax-loader