Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

WordPress’de 404 Sayfası Nasıl Takip Edilir Ve Nasıl Yönlendirilir?

Abone Ol 

Bağlantılarınızla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, web sitenizi bir konumdan diğerine taşımak zor olabilir. Kullanıcılar sitenizdeki bir sayfaya eski URL’niz aracılığıyla erişmeye çalışırsa ne olur? Bugün sizlerle, bozuk URL’leri yeni URL’nize nasıl yönlendireceğinizi göreceğiz. En iyi bölüm, .htaccess dosyanız hakkında hiçbir şey bilmek zorunda olmamanızdır. Çözüm, 301 yönlendirmelerini yöneten, 404 hatalarını takip eden ve genellikle sitenizin sahip olabileceği gevşek bağlantıları toplayan bir WordPress eklentisidir.

Yapmanız gereken ilk şey Redirection eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Etkinleştirme sonrası, yönlendirmelerinizi kurmak için Araçlar » Redirection’e gidin .

Yeniden Yönlendirme eklentisi ile WordPress'te yeni bir yönlendirme ekleme

Yeni yönlendirme ekle bölümünün altında, 404’ü gösteren eski URL’yi ve kullanıcıların yönlendirileceği yeni bir URL’yi eklemeniz yeterlidir.

Yeni başlayanlar için, bu basit ekran kafa karıştırıcı görünebilir. Yalnızca URL, URL ve yönlendirme, URL ve kullanıcı ve URL ve giriş durumu. Çoğu durumda, URL ve yönlendirme kullanmak isteyebilirsiniz.

Bir kullanıcı kırık URL’ye (veya taşıdığınız bir gönderiye) bağlandığında, bunları otomatik olarak yeni konuma yönlendirmesini istiyorsanız, bunun için URL ve yönlendirme seçeneğini kullanın.

Bu bilgiyi girdikten sonra “yönlendirme ekle” ye basın. Test etmek ve çalıştığından emin olmak için yeni URL’ye gidin.

Yönlendirme eklentisi ayrıca 404’leri izleme seçeneğine de sahiptir. En üstteki 404s bağlantısını tıklayın, zaten eklentiyi yükledikten sonra sitenizde 404 hatası oluştuğunu gösterecektir.

Redirection eklentisi ile WordPress'te 404 hataları izleyin

Bunlara bir göz atabilir ve onlar hakkında ne yapacağınızı belirleyebilirsiniz. Örneğin, birileri artık sahip olmadığınız eski yayınınıza bağlanıyor olabilir. Bunları başka bir yere yönlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, o kayıt girişinin tarihinin altındaki ‘Yeniden yönlendirme ekle’ bağlantısını tıklamak.

Bu eklenti, değiştirilmiş gönderileriniz için yeniden yönlendirme de gerçekleştirir. Gönderinizin URL’sini değiştirdiyseniz, eklenti otomatik bir yönlendirme oluşturur.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajax-loader