Ara16
2

WordPress’de Post, Kategori, Etiket, Yorumlar Ve Kullanıcı Kimliği Nasıl Bulunur?

Wordpress Share this post

WordPress de  Sayfa ve Yazı ID (kimlik) Numarası Nasıl Bulunur?

WordPress’de bir post kimliğinin nasıl bulunacağına bakalım. WordPress yönetici panelinize giriş yapın ve Gönderiler menüsünü tıklayın. Herhangi bir gönderiyi tıklayın. Gönderi, yayın editöründe açılır ve tarayıcınızın adres çubuğunda post kimliğini görebilirsiniz:

WordPress’de sayfa kimliğini bulmak istiyorsanız aynı yöntem kullanılabilir. Tek fark, Gönderiler yerine Sayfalar menüsüne gitmeniz gerekir.

WordPress de  Etiket ve Kategori ID (kimlik) Numarası Nasıl Bulunur?

WordPress’te bir kategori kimliği, etiket kimliği veya başka bir özel taksonomi kimliği bulmak, bir post kimliğini bulmaya çok benzer. Örneğin, bir kategorinin kimliğini bulmak için Yazılar »Kategoriler’e gidin ve kategori adını tıklayın. WordPress bir editörde kategoriyi açacak ve tarayıcınızın adres çubuğunda kategori kimliğini görebileceksiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde, bir kategoriyi düzenlerken, WordPress hala kategori kimliğini tag_ID olarak görüntüler. Bununla kafanız karışmasın. Tüm kategoriler ve etiketler, aslında bir WordPress taksonomisi içindeki terimlerdir. Hepsi aynı editör tarafından ele alınır.

WordPress de  Yorum ID (kimlik) Numarası Nasıl Bulunur?

Yorum kimliğini bulmak için yapmanız gereken ilk şey, WordPress yönetici sayfasında Yorumlar bölümüne gitmektir. Ardından, istediğiniz yorumun altındaki Düzenle’yi tıklayın. WordPress bir editörde yorumu açacak ve tarayıcınızın adres çubuğundaki yorum kimliğini görebileceksiniz:

WordPress de  Kullanıcı ID (kimlik) Numarası Nasıl Bulunur?

Yukarıda belirttiğimiz diğer öğelere benzer şekilde, bir kullanıcı kimliği, bir kullanıcının düzenlenmesiyle de bulunabilir. Kullanıcılar »Tüm kullanıcılar ve kullanıcı adını tıklayın. WordPress, kullanıcının profilini açacak ve kullanıcı kimliğini tarayıcınızın adres çubuğundan göreceksiniz.

Kendi kullanıcı kimliğinizi bulmaya çalışıyorsanız, WordPress, URL’de kullanıcı kimliği olmadan profil düzenleyiciyi açacaktır. Kendi kullanıcı kimliğinizi bulmak için Kullanıcılar »Tüm Kullanıcılar’a gidin. WordPress, yazarların bir listesini yanında yazdıkları yayınların sayısını görüntüler. Yazmış olduğunuz yayınların sayısına tıklayın. Yazdığınız tüm yazıları listeleyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

About the Author

2 Comments

 1. Simply desire to say your article is as amazing. Thee cleɑrness on your put up
  is simply ѕpectacular and i can assume you arе knowledgeable in tһis subject.
  Finee with your permission let me to take holod of your RSS feed to kewp up to date
  with approaching post. Тhanks 1,000,000 and please ϲontinue tthe enjoyable work. https://sablonkaossatuanbandung88.blogspot.com/

 2. Gгeate article. Keep posting such kind of information on your blog.
  Im really impresѕed by your blog.
  Heklo tһere, You’ve performed a fantastfіc jօb.

  І ᴡill certainly digg it and personally recommend
  to my friendѕ. I am sure they will be benefited from this
  site. https://sablonkaossatuanbandung88.blogspot.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir