Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Zip Dosyalarında Arşiv Bozuk Hatası ve Çözümü

Abone Ol 

Zip dosya arşiv biçimi en çok kullanılan sıkıştırma format türlerinden biridir ve windows tarafından ek bir yazılım kurulmasına gerek olmadan desteklenmektedir. Zip sıkıştırma biçimi dosya boyutunu ortalama %30-50 oranında azalmaktadır. Bazen ZIP arşivini açmaya çalıştığınızda hata iletisi alabilirsiniz.

Bu durum genellikle ilgili dosya eski bir disketten veya okuma hataları olan bir CD/DVD medyasından kopyalanmış yada dosya indirilirken internet kesilmeleri sebebi ile tamamlanamamışsa meydana gelir. Piyasada zip dosyalarının tamiri için bazı araçlar bulunmasına rağmen bunların hemen hemen tamamına yakını ücretlidir aşağıda zip dosyalarını kurtaran ücretsiz bir uygulama bulacaksınız.

DataNumen Zip Repair Zip Dosya Kurtarma

DataNumen Zip Repair yazılımı kişisel kullanım için ücretsizdir.Programı Sayfa sonundaki indirme linkinden indirebilirsiniz. Yükleme işleminden sonra masaüstündeki ikonuna çift tıklayıp çalıştırın karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Üstteki ekranda “Continue Personal, Non Commercial use” butonuna tıklayın. Yazılım arayüzünde ilk boşluk tamir edilecek zip dosyasının seçilmesini sağlayan bir buton ile sonlanır, ikinci boşluk ise onarım tamamlandıktan sonra zip dosyasının çıkartılacağı yeri belirlememiz içindir özetle tüm süreç sadece iki adım gerektiriyor. Bir zip dosyası seçin ve dosyalar için bir hedef dizin belirleyin, kurtarma işlemini başlatmak için “Start Repair” düğmesine basın. Kurtarma işleminin ilerleme durumunu arayüzde görebilirsiniz.

ZIP dosyası kurtarma yazılımları bozuk olan her zip dosyasını kurtaramayabilir. Burada bizim yaptığımız şey şansımızı denemektir ayrıca kurtarılan verinin belkide sadece bir kısmı işimize yarayacaktır, mesela kurtarılan şey bir resim ise belkide sadece %30’u görüntülenebilecektir gibi.

Batch repair sekmesine geçtiğinizde, bozuk birden fazla dosyayı aynı anda kurtarmak için seçenekler olduğunu göreceksiniz. Bunlar vasıtası ile birden fazla zip dosyasını kurtarmayı da deneyebilirsiniz. Yazılım ücretsiz kullanılabilmesi açısından rakiplerinden ayrılmaktadır. Kurulumlu olması dezavantaj olsada kurduğunuz dizindeki klasörü olduğu gibi alıp portable olarak ta kullanabilirsiniz.

[su_button url=”https://www.datanumen.com/zip-repair/” target=”blank” style=”stroked” background=”#2d78ef” center=”yes” icon=”icon: download”]Buradan İndir[/su_button]


 

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajax-loader